Sucha sauna wraz ze strefą wypoczynku oraz strefą schładzania tworzy nasz mini kompleks SPA. W saunie suchej wilgotność oscyluje w okolicach 20% a temperatura dochodzi nawet do 100 stopni Celsjusza.

Korzystając z sauny suchej we właściwy sposób możemy odprężyć swój organizm, zrelaksować się, a także otworzyć pory i usunąć toksyny z organizmu. Dodatkowo, podczas pobytu w saunie już wstępnie rozgrzane mięśnie dodatkowo się dogrzeją, zwiększa się przepływ krwi i tym samym łatwiej wypłuczemy z mięśni kwas mlekowy oraz inne produkty przemiany materii, które odpowiadają za bolesne zakwasy. Dzięki saunie nasza potreningowa regeneracja będzie zatem znaczenie szybsza.

Jak korzystać z sauny we właściwy sposób?

  • przed wejściem do sauny weź szybki prysznic i oczyść ciało, a następnie wytrzyj się ręcznikiem – zwłaszcza włosy (mokre włosy mogą ulec zniszczeniu);
  • korzystaj z sauny nago i zawiń się w suchy bawełniany ręcznik – materiał może się przylepić do skóry i cię poparzyć;
  • wchodząc do publicznej sauny, pamiętaj o klapkach;
  • zalej kamienie 2 porcjami wody (użyj drewnianej chochli);
  • zachowaj ciszę i zrelaksuj się;
  • używając sauny suchej, nie przebywaj wewnątrz dłużej niż 12 minut jednorazowo;
  • po opuszczeniu kabiny odczekaj 1 minutę i skorzystaj z zimnego prysznica oraz uzupełnij płyny – wypij minimum litr wody oraz odpocznij przed kolejną sesją minimum 15 minut na leżaku;
  • powtórz sesję maksymalnie do 3 razy.

Pamiętaj, że istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają lub utrudniają korzystanie z saun. Przy wszystkich ich korzyściach, sauny mogą być też zagrożeniem. Przed skorzystaniem z sauny, osoby borykające się z przewlekłymi chorobami lub przyjmujące leki, powinny skonsultować się ze swoim lekarzem. Przeciwwskazaniami do korzystania z sauny suchej są stwierdzone choroby serca, ciśnienia, astma, a także nowotwory, epilepsja, jaskra, stwardnienie rozsiane lub choroba Parkinsona.

Ponadto, korzystać z sauny nie powinny osoby w ciąży, cierpiące na hemofilię, grzybicę oraz posiadające implanty. Nie powinno się wchodzić do sauny bezpośrednio po intensywnym wysiłku fizycznym, a także gdy jesteśmy głodni. Powinniśmy zjeść posiłek około godziny przed korzystaniem z sauny.

Sprawdź naszą ofertę zajęć

Zadzwoń teraz lub napisz maila